Dělníci pracovali na opravě hlavního vstupu do Hornického domu zhruba před čtyřmi lety. Bortily se tam schody a jejich oprava byla nezbytná. Opravoval se zároveň i balkon nad nimi, kam zatékalo. Firma, která rekonstrukci realizovala, už ale neexistuje.

„Klasicky, jak to vždy bývá. Když jdeme do výběrového řízení, tak nezbývá než se modlit, aby nejlevnější firma nebyla ta nejproblémovější, což se ovšem někdy stane. U opravy balkonu jsme zjistili, že jsou práce udělané špatně. opadává omítka a opět se tam drží vlhkost. Firma je však v konkursu a prakticky neexistuje,“ řekl místostarosta Sokolova Jan Picka.

Město má však u tohoto díla 700 tisíc jako bankovní záruku. Tu použije na opravu balkonu. Předpokládaná cena rekonstrukce bude o 100 tisíc vyšší. Ty zaplatí Sokolov ze svého.

Hotovo má být do konce srpna. V září se slaví Den horníků a město chystá překvapení a chce mít budovu bez lešení. „Náměstí před Hornickým domem je centrem dění oslav, tak snad tam nebude stavba,“ říká studentka Eliška Hejná.