„Za pěkný sportovní zážitek patří poděkování Sokolovské uhelné, panu Makoňovi staršímu a také panu Makoňovi mladšímu,“ uvedla za Dětský domov v Horním Slavkově Eva Pokorná. Podle ní zajistili dětem dopravu, vstup na zápas a občerstvení. „Po celou dobu se o naše děti vzorně starali. Ty si tak mohly popovídat s hráči Baníku Sokolov nebo se s nimi například vyfotit,“ poznamenala Pokorná.
„Starší chlapci měli možnost kopat penaltu, která se bohužel kvůli nepřízni počasí nestřílela. Jeden z nich však dostal za odvahu hodinky,“ uvedla Pokorná.
Děti podle pracovníků dětského domova ocenily přátelskou atmosféru tohoto setkání a už se těší na jaro. „Pan Makoň totiž přislíbil zajistit účast dětí na dalších sportovních či kulturních akcích pod patronátem Sokolovské uhelné,“ doplnila Pokorná s tím, že všem sponzorům děti z dětského domova děkují a zároveň gratulují Baníku Sokolov k sobotnímu vítězství 2:0.
Celou akci iniciovali fotbalisté. Zajišťujeme dětem autobusy. Chtěli bychom s dětským domovem nadále spolupracovat a zajišťovat jim například autobusy také do sokolovského bazénu,“ uvedl Pavel Makoň mladší.