Bankomat v místě bydliště nebo ještě lépe, jen pár kroků od svého domova. Pro někoho to je běžná záležitost, další ale může mluvit o luxusu. Své o tom vědí například lidé v Březové, kde o bankomat dlouhou dobu usilovali. Možná o něj přijdou, pokud ho však nezačnou více využívat. To je totiž podmínka společnosti, která bankomat ve městě umístila.

„Bankomatu se nedaří plnit limity výběrů. Zatím máme od společnosti výjimku tři měsíce. Pokud nedosáhneme minimálně čtyř set výběrů měsíčně, budeme muset rozdíl platit z městského rozpočtu. Zatím zaznamenáváme kolem tří set výběrů,“ upřesnil starosta města Miroslav Bouda.
„Chtěli jsme občanům vyjít vstříc, protože byl mezi nimi o bankomat veliký zájem. Nyní se ukazuje, že jej nevyužívají,“ doplnil.

O bankomat usilovala i radnice v Rotavě. Podařilo se jí přesvědčit jednu z dodavatelských firem. Ta si ale bankomat po několika měsících opět odveze, protože výběrů je málo. Starosta Jan Slíva proto oslovil další firmu, která nemá tak přísné podmínky. Lidé by tak nemuseli pro peníze jezdit do sousedních Kraslic.

Dalším městem, kde by se měl výběrní přístroj objevit, je Nové Sedlo. Tady se chce ale vedení radnice proti případnému nezájmu lidí pojistit. Vyhlásilo veřejnou anketu, ve které se mohou občané vyslovit a říci, zda bankomat ve městě chtějí, či nikoli. Na výsledek hlasování pak budou zastupitelé brát zřetel při dalším rozhodování.

„Anketní lístky jsme lidem rozdali už v prosinci. Kdo ho neobdržel nebo se mu ztratil z poštovní schránky, může si vyzvednout nový lístek na městském úřadě a po vyplnění ho vhodit do schránky umístěné ve vestibulu,“ sdělila tajemnice Městského úřadu v Novém Sedle Věra Baumanová. „Čím bude zájem obyvatel širší, tím bude objektivnější posuzování,“ doplnila Baumanová s tím, že výsledky ankety radnice zveřejní v městském zpravodaji.