Čtveřice podvodníků ze Sokolovska měla jednoduchý plán. Na kopie osobních dokladů existujících osob kupovali starší auta v autosalonech na Sokolovsku. Ovšem nikoliv na leasing nebo hotově, ale na úvěr.

V tomto případě jsou totiž zapsáni v technickém průkazu jako vlastníci. Nakoupená auta pak organizovaná skupina prodala dále do autobazarů a úvěr pochopitelně přestala splácet.

V pondělí spadla klec. Sokolovští kriminalisté pozavírali tři z aktérů podvodu, čtvrtý je v této době v zahraničí. Sokolovský soud včera odpoledne rozhodoval o uvalení vazby na klíčovou osobu, kterou má být Petr Michálek ze Sokolova.

Z dobře informovaných zdrojů se nám podařilo zjistit, že organizovaná skupina kolem Michálka má na svědomí podvod minimálně se třemi auty, která jsou již důkazním materiálem, ale policie ví ještě o dalších dvou, a to nemusejí být zdaleka všechna.
„Úvěrové podvodníky jsme zadrželi v pondělí. Případ i nadále šetříme. Zatím je škoda vyčíslena na zhruba devět set tisíc korun. Je reálná naděje, že dalším šetřením se ještě zvýší,“ uvedl Jiří Uzlík ze sokolovské policie. „Organizovaná skupina operovala nejen na Sokolovsku, ale i na Chebsku,“ doplnil sokolovský policista.

Úvěroví podvodníci s auty jsou obviněni z podvodu a poškozování cizích práv, což se týká zmíněných kopií osobních dokladů.
„Vzhledem k tomu, že se jedná právě o organizovanou skupinu, tak jim hrozí až osm let vězení,“ dodal.