„Tak to je skvělá zpráva. To mám velkou radost.“ Těmito slovy nejčastěji reagovali lidé v Chodově, když se dozvěděli, že město uspělo se žádostí o dotaci na vybudování krytého bazénu a už na jaře začnou první stavební práce. Pro některé to bylo zvlášť příjemné zjištění, když si uvědomili, že už za svou zálibou nebudou muset cestovat. „Bazén? A tady? To snad ne? No to je paráda,“ prohlásila Monika Hrbková z Chodova. „Jelikož ve městě bazén nemáme, musíme kvůli plavání jezdit do Sokolova, Karlových Varů nebo i dál. Dříve tu bývala alespoň sauna, ta už teď nefunguje,“ doplnila.

Podobně mluvil i další z chodovských občanů. „Já to schvaluji a myslím si, že do nového bazénu budu určitě chodit,“ řekl Vladimír Ventruba. Na relaxaci v plaveckém areálu si ale lidé budou muset ještě počkat, a to zhruba necelé dva roky.
„Konečný kolaudační souhlas musí být vydán nejpozději k 30. červnu roku 2010. To je skoro hlavní podmínka, kterou je potřeba při čerpání této dotace splnit,“ poznamenal starosta Chodova Josef Hora. Ten také zmínil, že celková suma projektu dosahuje 115 milionů korun. „V žádosti jsme usilovali o maximální podporu, která činí až 85 procent. Dalších 7,5 procenta je podpora od státu, poskytnutá prostřednictvím Karlovarského kraje,“ upřesnil Hora. Podíl města na projektu tak bude okolo 15 milionů korun.

A na co se už dnes mohou Chodovští těšit? Plavecké centrum nabídne bazén dlouhý 16,6 metru, velký whirpool s tryskami, masážní lavice či dětské brouzdaliště. „Chybět nebude ani suchá sauna a pára. V další části pak vznikne balneo provoz, který je předpokládaný pro rozšíření nabídky služeb,“ vyjmenoval starosta. Součástí projektu je dále výstavba kabin pro sportovce, hospodářského zázemí a technologické chodby.