Ten připravil sérii vánočních benefičních koncertů a také recesistický Štědroranní výklus. Činnost Ještěřice tak podpořily stovky lidí, díky nimž bude moci zase nakoupit například kompenzační pomůcky pro handicapované. „Máme radost z toho, že lidé na naše akce chodí a najdou si čas pomáhat ostatním,“ říká předsedkyně Nadačního fondu Ještěřice Miluška Merklová.

Benefice odstartovaly koncerty ve Stříbrné, Bublavě a v Kraslicích, kdy vystoupili například legendární Roháči z Lokte, tamními kostely zněly i muzikálové písně. Vše vyvrcholilo přímo na Štědrý den, kdy nadační fond rozléval rybí polévku na náměstí v Kraslicích, odkud odstartoval Štědroranní výklus. Toho se zúčastnilo 63 běžců. „Poslední naše akce v roce vynesly přes 30 tisíc korun. Pro nadační fond je to naprosto fantastické,“ řekla Miluška Merklová.

Ještěřice si nyní na Nový rok oddychnou. Pak už se ale vrhnou na přípravy dalšího ročníku Her u hranic bez hranic, které pořádají po vzoru světoznámé soutěže. Ty se příští rok budou konat v Rotavě a tématem bude strojírenství. „Hry vyžadují dlouhou přípravu. Začátkem března otevřeme přihlašování,“ dodala.

V dubnu uspořádá NF druhý ročník Candrbálu, aneb pravé vesnické tancovačky ve Stříbrné. Mezitím se uskuteční ještě divadelní představení.