„Já jsem spokojen,“ odpověděl na dotaz, jak hodnotí návštěvu v Ostrově, Chodově a v Karlových Varech. Ale o co byl Jiří Paroubek příjemnější k lidem, kteří ho žádali o podpis či jen tak ho přišli pozdravit, o to byl ve svém projevu nemilosrdnější k ODS a jejímu předsedovi Mirku Topolánkovi. Jako by si ta vajíčka, která po něm házeli oponenti v Plzni, chtěl vynahradit a jako bumerang je pálil po ODS.

Úsměv z tváře nemizel ani Pavlu Pocovi, který je na kandidátce ČSSD do eurovoleb na čtvrtém místě, amá tak reálnou šanci na zvolení. „Ne, to po mně nechtějte,“ rozesmál ho dotaz, zda ví, kolik kilometrů, pokud bude zvolen, bude muset ujít do Štrasburku.

Jako by humor byl jednou z hlavních zbraní sociálních demokratů do eurovoleb. Pavel Vítek s Kateřinou Brožovou to rozjeli s písní s textem „S tím bláznem si nic nezačínej…“ a záda půvabných hostesek zdobil slogan, že „socdem je sexy“. Kromě sexu na oranžových tričkách roznášely dívky oranžové minerálky, na nichž kandidát do voleb a biolog Pavel Poc s květináčem v ruce zdůrazňoval, že je pro ekologii bez demagogie, každá žena obdržela oranžovou růži a oranžové byly i balónky, skákací hrad pro děti, přistavená auta s občerstvením a, jak jinak, i stany, ve kterých další hostesky nabízely oranžové volební letáky.

Modré ale bylo nebe nad tím vším, i když s oranžovým sluncem, a Jiřího Paroubka nerozházel ani billboard, který vykukoval hned za pódiem, na němž stál. Na billboardu zase ODS varovala voliče, že předseda ČSSD škodí a straší.

Předseda ČSSD voličům levice lehce vysvětlil, o čem že ta pravicovost je, a sklidil potlesk. Ostatně jako všichni řečníci a kandidáti, jimž lidé naslouchali pozorně a s evidentní chutí.