Úspěšný zpěvák a multi – instrumentalista Petr Bende zavítá v pátekvečer do Habartova. V tamním kulturním domě od 19 hodin předvede se svojí kapelou energickou pop – rockovou show.

Čím hodláte překvapit právě Habartovské publikum? Koncertoval jste již vůbec někdy na Sokolovsku?

Do tohoto kraje jsme zavítali už v roce 2004 s kapelou No Name, i samostatně jsme se tady několikrát objevili. Na koncertě zazní průřez obou vydaných alb. Máme připravené naše tradiční bubenická překvapení a hlavně dobrou náladu.

Improvizujete během vystoupení, nebo vaše koncerty mívají pevný řád?

Máme rádi otevřené skladby. V našich koncertech jich je méně, než přesně daných skladeb, ale vždy si necháváme místo na improvizaci, která dodává písním její vzletnost a volnost.

Když je muzikant současně autorem textů i hudby, tak jistě hodně dává na to, jak publikum na jeho skladby reaguje. Jak to míváte Vy? Stane se, že píseň vyřadíte, když na koncertech příliš netáhne? A nebo naopak, stalo se vám, že jste na nějakou nesázel, ale ona překvapivě zabrala?

Určitě jsou písně, které více fungují na koncertech a jiné na desce. Snažím se tyto věci vzájemně propojovat a míchat tak hudebními styly. Jsem vždy zvědav na první reakci publika na novou píseň. Jak skládám vlastní věci, tak se občas stane, že jsem více ponořený do nálady písně a k lidem pak ta nálada dojde až po několikátém poslechu. Což zase má svou výhodu, že většinou pak už zůstane v duši. Čekají nás teď s kapelou dvě turné. Listopad s našimi kamarády, kapelou No Name, kde budeme hrát více energičtější písně.
V prosinci pak naše Vánoční Space Tour, které bude více akustické. Chybět nebude řada hostů jako Cimbálová muzika Grajcar, pěvecké sbory a několik dalších pěveckých hostů. Vše se dá propojovat.

A které akce Vás vůbec nejvíce baví? Open – air, kulturní domy či menší hudební kluby?

Koncerty pod širým nebem mají tu kouzelnou vůni léta a pro mě je festival volnost. Na druhou stranu mám radši naše sólové koncerty. Lidé, kteří na takový koncert přijdou, vědí, na co jdou. Užijeme si tak společné atmosféry a já jsem všem, kteří na naše koncerty chodí, a mnozí jezdí i z daleka, moc vděčný.

Celý rozhovor si přečtete v pátečním vydání Sokolovského deníku.