Benefičního basketbalového utkání, jehož výtěžek využije zdejší nemocnice, se zúčastní i hlavní hvězdy obou mužstev. Odehraje se v pátek 30. listopadu v sokolovské sportovní hale.

„Chceme pomoct nemocnici s nákupem potřebných pomůcek. Hledali jsme sport, ve kterém bychom se mohli navzájem poměřit, a přitom nebyl nikdo dopředu zvýhodněný. Věřím, že si užijeme hodně legrace a hlavně pomůžeme dobré věci. Chceme také hokejisty a fotbalisty představit fanouškům v jiných rolích,“ uvedl Tomáš Bouda z HC Baník Sokolov.

„Prvotní iniciativa vyšla od hokejistů. Společně s nemocnicí jsme vše vyladili a připravili. S hokejisty se navzájem podporujeme, propagujeme společné akce, máme společné permanentky, a co je nejdůležitější, fanoušci navštěvují zápasy ve fotbale i v hokeji. Zároveň však spolupracujeme i v kategorii mládeže“ doplňuje Petra Božeková, obchodní ředitelka FK Baník Sokolov.

Hlavnímu utkání, které se uskuteční v 17.30 hodin, budou předcházet mládežnické zápasy hokejistů a fotbalistů, kteří se poměří ve ve futsalu. Mládežnická utkání a doprovodný program začnou již v 16.30. Vstupenka bude stát 50 korun a výtěžek bude věnovaný na nákup rehabilitačních pomůcek oddělení následné péče sokolovské nemocnice. Kapacita haly je 600 diváků.

„Děkujeme všem, kteří přijdou a podpoří dobrou věc. Je vidět, že sportovcům na nemocnici záleží,“ uvádí Markéta Singerová, tisková mluvčí Nemocnice Sokolov.

Jedná se o první ročník této akce, rozhodně to ale není první spolupráce na sokolovské ose – hokej – fotbal-nemocnice.

„Tradičně pořádáme akci Šikovný školák, což je preventivní akce, které se účastní i městská policie a jednotlivé složky integrovaného záchranného systému. Letos v květnu přišlo asi 500 dětí z prvních a druhých tříd základních škol v Sokolově a Habartově. Na rok 2019 plánujeme akci zopakovat,“ uvedla Singerová. Stejně tak se bude konat další ročník benefičního utkání mezi hokejisty a fotbalisty.