Občanské sdružení Střípky se rozhodlo pomoci těžce nemocnému Kubíkovi Janoušovi z Hazlova, který je upoután na invalidní vozík. Na středu 13. října připravily Střípky společně s městem Březová benefiční koncert s názvem Muzikál je fain. Výtěžek bude věnován malému Jakubovi, který ho použije na rehabilitační pobyty na Slovensku. Problém je totiž v tom, že zdravotní pojišťovny podobné rehabilitace neproplácejí.

Přitom právě pobyt ve slovenských Piešťanech malému pacientovi velmi pomohl. „Rodiče zaplatili synovi čtrnáctidenní rehabilitační pobyt a zjistili, že Kubíkovi pomohl,“ řekla předsedkyně sdružení Střípky Renata Oulehlová. Jelikož se jedná o nemalý finanční obnos, vítají rodiče jakoukoliv pomoc.

Čtrnáctidenní pobyt v lázních, kde mu stimulují svalstvo pomocí obleku Adeli, vyjde rodiče na 106 tisíc korun. Piešťany jsou známé léčbou pacientů s poruchami podpůrného a pohybového aparátu, které byly způsobené různými příčinami, hlavně v důsledku poškození mozku. Oblek vytváří virtuální svalový skelet, který stabilizuje držení těla a končetin pacienta, zeslabuje projev patologických synergií a normalizuje průběh jeho pohybů. „Dříve bylo nemyslitelné, aby se udržel na nohou. Dnes to s mojí pomocí dokáže,“ tvrdí jeho maminka. Kubík navštěvuje první třídu základní školy v Chebu a asistentku mu dělá jeho matka.

„Děkujeme za pomoc, kterou nám lidé při benefici poskytnou,“ dodává Kubíkova maminka. Město přispělo bezplatným pronájmem sálu a také uhradí cestu účinkujícím. „Podobné aktivity podporujeme,“ řekl starosta Březové Miroslav Bouda. Koncert začíná v multifunkčním centru od 19 hodin. Účinkovat budou Trifanky a Vesnický mažoretky a dechový orchestr Březováček. Vstupné je dobrovolné.