Výstavba napůl městské benzínky u hranic v Kraslicích se zřejmě opět protáhne. Firma DVT Gastro, která ji s radnicí postaví, už má sice územní rozhodnutí. Na začátku týdne se však přihlásilo se svými připomínkami ekologické Sdružení za krásu české krajiny ze Stodu. To bude muset úřad ze zákona přijmout do následného stavebního řízení. Mluví se o tom, že jde o cílené průtahy, aby u hranic nevznikla konkurenční čerpací stanice.

To samé sdružení se totiž účastnilo i územního řízení a proti všem závěrům úřadu i kraje se odvolávalo. Výstavba benzínky je tak už dva roky ve skluzu. „Dá se očekávat podobný scénář,“ řekl mluvčí Městského úřadu v Kraslicích Pavel Reichard.
Firma i město přitom už věřily, že maximálně do čtyř měsíců bude vydané stavební povolení. „Pokud se bude sdružení odvolávat, vše se může protáhnout o další rok,“ uvedl šéf kraslického stavebního úřadu Zdeněk Nevosad.

Sdružení za krásu české krajiny vzniklo v lednu roku 2006. Proč výstavbu čerpací stanice napadají, se Deníku nepodařilo zjistit a ani kontaktovat zástupce sdružení. Ve své kanceláři ve Stodu totiž činnost zřejmě ani neprovozuje. Potvrdili to pracovníci tamního městského úřadu. „Na dveřích nemají žádnou provozní dobu. Nemáme o nich jakékoliv informace nebo kontakty na ně. Vypadá to tam, že sdružení nikdo neprovozuje,“ řekla jedna ze zaměstnankyň radnice ve Stodu. Jméno si nepřála zveřejnit. Redakce ho však zná.

Kraslice si slibovaly, že z prodeje pohonných hmot potečou peníze do městského rozpočtu. Díry v něm řeší radnice prodejem vlastního majetku. „To samozřejmě jednou skončí. Proto jsme chtěli čerpací stanici postavit co nejdřív, abychom měli i jiné příjmy,“ řekl starosta Kraslic Zdeněk Brantl.