Betonové a pískové pozůstatky v podobě hřišť zmizí z Areálu zdraví v Sokolově. Nahradí je moderní sportoviště. Město tak pokračuje v obměně této oblíbené relaxační oblasti. Nyní je na řadě druhá etapa vysoutěžená za 2,6 milionu korun.

Rekonstrukce sportovišť, nový umělý trávník a sadové úpravy. To vše má v plánu sokolovská radnice v jedné dotační akci, rozdělené na několik částí. Jde o revitalizaci sokolovských sportovišť.

„Jde o revitalizaci nových hřišť v Areálu zdraví, která zahrnuje výměnu sportovišť. Ta budou postavena namísto stávajících betonových, pískových či travnatých hřišť, která byla vybudována na počátku 90. let," řekla místostarostka Sokolova Renata Oulehlová.

Sadové úpravy započaly prakticky ihned po podpisu smlouvy, protože čas kvapí. Je zde však několik drobných akcí najednou a takzvaně napasovat je na sebe může být problém. V projektu je zahrnutý i umělý trávník v areálu Baníku.

„Některé úpravy se týkají sadových úprav, jiné samotné revitalizace hřišť. Část sadových úprav musí proběhnout hned na začátku na jaře a část ihned po skončení drobných prací, které v areálu budou probíhat. Dílčích malých staveb je tam celá řada a bude to komplikované. V říjnu to musí být zkolaudované," dodal místostarosta Karel Jakobec.
Areál je velmi oblíben pro svou polohu na kraji města a blízko cyklostezky, která vede do centra či na koupaliště Michal.

„Byl jsem zde párkrát na tenise a probíhající změny jsou zcela zásadní. Nedá se to vůbec srovnat. Léta se tu nic nedělo," říká student Jakub Pačejovský.