Krejcarova lávka v Sokolově byla v dezolátním stavu. Projekt na novou za 70 milionů zastupitelé smetli ze stolu. Město do ní proto začalo investovat ze svého a postupně ji opravuje. Je totiž jedinou bezpečnou spojnicí do nově vybudovaného parku v Jižním lomu.

„Dali jsme si do rozpočtu pět milionů na rekonstrukci lávky, protože jsme očekávali, že z ní ČEZ Teplárenská sundá parovod, který po ní vede. Bohužel parovod zatím sundán nebyl, proto jsme tedy převedli zhruba 1,5 milionu na naši společnost Sotes, která by měla udělat alespoň část lávky od Starého náměstí," řekl místostarosta Sokolova Karel Jakobec. Zástupci ČEZ Teplárenská se brání.

„My jsme na tom stejně jako město Sokolov, také nevíme termín. Zhotovitel Vodohospodářské stavby (VHS) nás informoval o technických problémech při stavbě nového parovodu. Čekáme tedy na zprávu o nápravě. Jakmile se uvede do provozu nový parovod, mohou VHS odstranit starý," řekl manažer provozní jednotky v Tisové Josef Kníže.
Zanedbaná plocha v severní části Sokolova se promění v odpočinkový areál. Proměna bude stát zhruba devět milionů korun. Jde o bývalý Jižní lom na okraji města. Území, které bylo nejdříve zaplaveno a poté využíváno jako arboretum, leželo ladem.

V parku došlo k prořezání, kultivaci a nové výsadbě stromů a keřů, vytvoření násypů, tůně s mokřadem, lesních cest a pěšin s osvětlením, dvou oddechových altánů a malého přírodního amfiteátru se zastřešeným jevištěm. Krejcarova lávka je spojnicí ze Starého náměstí do parku. Jinak by museli lidé po silnici směrem na Citice, kde není žádný chodník.