Zároveň informovali veřejnost o tom, že chytili i muže, kterého z činu podezírají. V případě odsouzení mu hrozí až 16 let vězení. Obvinění odmítá, že by spáchal vraždu. prozatím je ve vazbě.

Policisté zahájili trestní stíhání šestatřicetiletého muže z Lounska, kterého obvinili ze spáchání zvlášť závažného zločinu těžkého ublížení na zdraví s následkem smrti.

"Mezi dvěma garážemi v Sokolově měl v sobotu 18. června letošního roku krátce po 15. hodině po předchozí slovní rozepři obviněný muž fyzicky napadnout pětatřicetiletého muže. Toho měl nejdříve silně udeřit pěstí do oblasti hlavy. Po tomto úderu měl pětatřicetiletý muž upadnout na zem a obviněný měl ve svém útoku pokračovat. Ležícího a nebránícího se muže měl opět několikrát udeřit pěstí do horní části těla," říká mluvčí policistů Jakub Kopřiva.

To bude jízda! Do Kraslic míří top revivaly mezi kapelami.
To bude jízda! Do Kraslic míří top revivaly mezi kapelami

Poté, podle policistů, šestatřicetiletý muž z místa odešel. A to i přesto, že napadený muž byl po tomto útoku viditelně ve špatném zdravotním stavu.

"Policisté se začali případem okamžitě usilovně zabývat. Po několika hodinách šestatřicetiletého muže v Sokolově zadrželi. Ten se následně podrobil orientační dechové zkoušce na přítomnost alkoholu, která vyšla s pozitivním výsledkem. Při zadržení byl obviněný muž v těžkém stádiu opilosti. Policejní vrchní komisař podal státnímu zástupci podnět k vydání návrhu na vzetí obviněného muže do vazby, který jej akceptoval. Na základě rozhodnutí soudu byl muž vzat do vazby," dodal Kopřiva.