Vojenský vyhřívaný stan, ve kterém přespávali přes zimu bezdomovci, to má za sebou. Vydrží pouze nadcházející zimu a pak se možná rozpadne. Město, které přístřeší lidem poskytovalo, řeší, co dál. Zájem o nocleh je totiž velký a Sokolov nechce, aby se bezdomovci vraceli na chodby paneláků či nemocnice.

„Na příští rok potom město plánuje nákup nového stanu s větší kapacitou," řekla dnes novinářům místostarostka Renata Oulehlová. Kapacita toho dosluhujícího je 16 míst. „Stan provozuje městská policie ve spolupráci s Pomocí v nouzi. Ti zajišťují zázemí pro osoby bez přístřeší, co se týče osobní hygieny. Bohužel v této podobě už bude stan letos naposledy, protože už opravdu dosluhuje. Do rozpočtu na příští rok je návrh částky na pořízení nového," uvedla Oulehlová.

Ten by měl mít například možnost rozdělení na dvě části. Mezi bezdomovci se totiž vyskytuje čím dál více žen. Cena nového stanu má být do 100 tisíc korun.

„Stanem chceme chránit nejen samotné bezdomovce, ale i ostatní obyvatele města. Lidé bez domova se totiž jinak před mrazem často schovávali na chodbách panelových domů nebo v nemocnici, z čehož pak vznikaly problémy," doplnil starosta Sokolova Jan Picka. Stan bude k dispozici od 1. prosince do konce února. Pokud budou nepříznivé klimatické podmínky, dá se provoz prodloužit dle potřeby.