První setkání dobrovolníků, kteří se zapojili do projektu „Dopravní asistent“, se uskutečnilo ve středu v Sokolově. Lidé, kteří se sešli v budově sokolovského městského úřadu, mají zájem spolupracovat na zajištění bezpečnosti dětí při přecházení vozovek u škol.

„Nepřihlásil se ale dostatečný počet dobrovolníků, aby mohl být projekt zahájen. Proto se organizátoři, Společně k bezpečí, o. s., Městský úřad Sokolov a sokolovská policie, rozhodli začátek projektu odložit a nábor prodloužit,“ uvedla Andrea Kávová, mluvčí sokolovské policie.

V druhé fázi náborové kampaně chtějí organizátoři oslovit už konkrétní školy u vytipovaných přechodů. „Požádali jsme je, aby informaci o náboru rozšířili mezi rodiče. Je možné zapojit také Dům dětí a mládeže, mateřské školy a podobně. Další skupinou oslovených budou kluby seniorů a také občané žijící v jednotlivých okrscích,“ doplnila Kávová.

Zájemci o službu dopravních asistentů se mohou hlásit pomocí mailové adresy info@spolecnekbezpeci.cz nebo telefonicky na čísle sokolovských policistů 974 376 207.