Na začátku května se konalo ústřední kolo soutěže ZUŠ v sólovém a komorním zpěvu v Turnově. Sokolovské komorní trio ve složení Lucie Appeltauerová, Emily Kontová a Karolína Žejdlová v něm postoupilo. V silné konkurenci soutěžících z celé republiky získalo nakonec čestné uznání. "Blahopřání patří nejen komornímu triu, ale také paní učitelce Zuzaně Kolářové," říká za sokolovskou ZUŠ její ředitel Roman Švancar.

Neztratili se ani tanečníci. Ve finále taneční soutěže BEST WORLD DANCE GROUP, která se konala 1. května získali taneční skupiny Impuls první a druhé místo. Mimo to dostali od pořadatele soutěže finanční grant a možnost účinkovat na festivalu na podzim 2022, který pořádá nadační fond European Youth Forum na výletní lodi ve Středomoří. Vedení školy a města děkují taneční skupině Impuls a paní učitelce Zoře Čillíkové za reprezentaci.

Lidické nábřeží
Není materiál, chceme více peněz, slyší od vítězných firem Sokolov

V Holicích vzal do ruky paličky Kryštof Kolář. Konalo se tam ústřední kolo ve hře na bicí nástroje a v souborové hře bicích nástrojů. Kryštof Kolář si po vynikajícím výkonu nakonec vybubnoval třetí místo. "Blahopřejeme nejenom Kryštofovi , ale i jeho učiteli Petru Schneiderovi," konstatuje Švancar.

A chybět nemůže zlatý Matěj Bořík, který dosáhl vynikajícího úspěchu v ústředním kole ve hře na dechové nástroje. To se konalo 21. května v Praze, a Matěj získal po skvělém výkonu ve hře na tubu první místo. "Matějovi a jeho panu učitelovi Jiřímu Kolářovi k tomuto umístění blahopřejeme. Poděkování patří i klavírní kotepetitorce Oleně Shylo," dodal Švancar.