Jedná se například o magistrálu mezi Božím Darem a Bublavou v celé délce, okruhy u Božího Daru (Ježíškova cesta, bruslící okruh, okruh Karlova běhu). K dispozici jsou také trasy mezi Abertamy, Perninkem, Bludnou a Horní Blatnou, dále také trasy u Nových Hamrů v okolí Chaloupek a Jelení, trasy v okolí Přebuze, Klínovce a Meluzíny. „V důsledku oteplení v předchozích dvou týdnech jsou místy nesjízdné trasy v nižších polohách. S ohledem na klesající zájem ze strany běžkařů bude údržba lyžařských stop probíhat pouze na frekventovaných trasách ve vyšších polohách. Například u Nových Hamrů bude rolba zajíždět pouze k Chaloupeckému parkovišti.

Zatímco na pláních a otevřených lesních úsecích zůstává stopa i nadále v dobrém stavu, na trasách vedoucích vyšším lesním porostem se stopa v důsledku deště a oteplení rychle zanáší jehličím,“ řekl za správce bílých stop Miroslav Račko z První Krušnohorské.

Na víkend jsou podle jeho slov připravené taktéž běžecké trasy na německé straně Krušných hor.

Navíc se zde koná tradiční mezinárodní závod Kammlauf na trasách mezi Muhleithenem a Johanngeorgenstadtem. „Areál Jahodová louka u Božího Daru hostí od pátku do neděle závody mistrovství ČR a Českého poháru kategorií U15, dorostu a dospělých. V pátek zahajuje MČR závod klasickou technikou s intervalovým startem, v sobotu pokračuje atraktivním team sprintem dvojic a v neděli završí štafetovým závodem. První závodníci vyrazí na trať vždy v 9.30,“ sdělila manažerka První Krušnohorské Eva Nduwimana.

Areál Zdraposo v Sokolově
Nájemné za metr čtvereční bude v nových bytech startovat na 95 korunách