„Každé léto je to tady neskutečné peklo s parkováním. Řešili jsme i krizové situace, kdybychom potřebovali projet se sanitou nebo hasičským autem, nešlo by to,“ říká starosta města Patrik Pizinger. Do léta by tak mělo přibýt zhruba 35 až 40 nových stání pro auta.

Na co návštěvníci rovněž poukazovali, byl hlučný palivový agregát, který používal majitel stánku s občerstvením. I ten bude letos již minulostí. Nová elektrická přípojka přímo na pláži poslouží nejen jemu. „Přípojka navíc nabídne hostům USB zdířku pro nabíjení mobilních zařízení,“ poukázal mluvčí Chodova Martin Polák.

Zkrátka nepřijdou ani cyklisté. Ti budou mít na Bílé vodě k dispozici přístřešek se stojanem pro 12 kol, stůl a dvě lavice. Také tady má být elektrická přípojka.

„Ukazuje se, že je nutné se Bílé vodě věnovat i mimo sezonu. Nechali jsme si zpracovat projekt na zpevnění erozí poničené části břehů,“ sdělil dál starosta Pizinger. Projektanti navrhli použít kamenné válce a vegetační systém. „V rámci těchto úprav mají vzniknout také dvě dřevěná mola pro opalování a místo pro snadnější vstup do vody,“ doplnil mluvčí města.

Úpravy na Bílé vodě spolu s penězi na údržbu vyjdou město na zhruba 1,4 milionu. Zázemí pro cyklisty financuje MAS Sokolovsko z dotace, s finanční spoluúčastí Chodova.