„Úpravy se dočká nejdůležitější část Bílé vody, a to pláž, kam město už nechalo navézt nový písek. Na své si přijdou i rekreanti – čtenáři. Stávající dřevěnou knihovničku v kmeni stromu má totiž brzy doplnit ještě jedna. Ta bude určena především pro časopisy. Navíc cestu po břehu už lemují nové betonové lavičky určené pro odpočinek," vyjmenoval mluvčí Chodova Martin Polák.

Bílá voda se v poslední době stala pro řadu sportovců z regionu oblíbeným místem. Vyhledávaná je nejen kvůli plavání a koupání, ale její okolí výborně slouží jako trasa pro běžce a vyznavače chůze s trekovými holemi. Od loňska je k dispozici i nový multifunkční posilovací stroj na venkovní cvičení.

Bílá voda je umělá vodní plocha ve volné přírodě v severní části Chodova a nabízí písčitou pláž s pozvolným vstupem do vody a dvěma pontony. Hygienici tam vždy v průběhu sezóny měří kvalitu vody a poslední tři roky, včetně toho uplynulého, ji ocenili nejvyšším hodnocením.

Město se na Bílé vodě každý rok stará o údržbu cest, zeleně, provádí drobné opravy a zajišťuje mobilní toalety. Nově přibude i pětikilometrový běžecký úsek v okolí tamní výsypky.
„Okruh je pro amatérské běhání, je to další nabídka pro volný čas," uvedl starosta Chodova Patrik Pizinger.