Chybí už jen jediné. Přijít a s sebou přinést dobrou náladu. Řeč je o 16. ročníku akce s názvem Rockové sady, která se koná v Kraslicích v sobotu 4. srpna. A předplatitelé Sokolovského deníku mohou získat v soutěži vstupenky.

Na letošních Rockových sadech se představí dvě regionální kapely. Z Karlových Varů to bude hardrocková kapela Meat Mincer a ze Sokolova metalová kapela Liberate. Z Brna přijede kapela Eponine se skvělou zpěvačkou. Z Prahy Five O Clock Tea, také se sympatickou zpěvačkou, hrající alternativní rock.

Kapela Sebastien se stále více prosazuje v Německu a na velkých festivalech. Myslím, že o této kapele v budoucnu ještě hodně uslyšíme. Rimortis je další kapela, která se stále více prosazuje na naší scéně. Seven ani moc nemusím představovat, to je stálice na Rockových sadech, v čele se skvělým kytaristou H. K. Běhunkem. Letos slibují velkou show s ohni. Chybět nebude ani kraslická skupina Object. Kapela, která bude hrát na sadech už pošestnácté a představí nové skladby. Z Polska pak přijede kapela Psychotype a ze sousedního Slovenska skupina Ramchat.

Letošní ročník věnuje pořadatel Jan Zmrzlý zesnulému Mírovi Dědkovi Zábranskému, který je považován za muzikantskou legendu, za zakladatele regionální hudební scény.

„Jeho smrt byla pro mě opravdu velká rána. V 80. letech jsem hrál s jeho bratrem Víťou v kapele. Dědka jsem poznal na Víťově svatbě. Znal jsem ho víc než dvacet let. Poznal jsem jeho kapelu Proměny, která by letos oslavila 48 let na scéně. Proměny byla moje první živá kapela, kterou jsem dělal v roce 1999 v Kraslicích pod Vlekem,“ říká Zmrzlý. Od té doby začal pořádat festivaly pod názvem Sbohem prázdniny a později z toho vznikly právě Rockové sady.

„Byl to skvělý muzikant, úžasný člověk, plný energie. Letošní sady budou patřit jemu. Má můj velký respekt,“dodal Zmrzlý.

Naši předplatitelé mohou získat na sobotní akci vstupenky. Stačí mezi prvními poslat správnou odpověď na otázku: Kolikrát už na Rockových sadech vystoupila skupina Seven? Tu poté zaslat na mailovou adresu jiri.drozdik@denik.cz.