Asi nejznámějším z mnoha lákadel je Freizeitpark Plohn. Nabízí řadu atrakcí nejen pro děti, ale i dospělé. Nejoblíbenější jsou horská dráha anebo pohádkový les s mluvícími stromy. Své umění v rodeu si mohou vyzkoušet odvážlivci na elektrickém býkovi, ti, kteří mají rádi méně adrenalinu, mohou se projet vláčkem po indiánském území.

„Park nabízí i řadu atrakcí přímo na vodě. Jezdili jsme na kládách ve vodním tunelu, kde není nouze o adrenalin. Vše je v ceně vstupného, a mohli jsme tak jezdit, jak dlouho nás to bavilo,“ říká Nikol Láznová, která park v Plohnu navštívila. Dodala, že se jí líbila i jízda po vodě parkem, kde na loďky tažené lanem čekají dinosauři a vydávají opravdu děsivé zvuky. „Výjimkou není ani to, že se před vámi vynoří znenadání z vody,“ dodala se smíchem Nikol.

Park si někteří oblíbili dokonce tak, že si zakoupili permanentky. Když byly děti malé, vyplatilo se to. Byli jsme tam jako celá rodina často, protože stihnout vše za jeden den je opravdu hektické,“ říká Daren Smith z Kraslic. Zábavní park najdou zájemci u německého města Legenfeld, což je zhruba 35 kilometrů od Kraslic.

Letos si ale musí zájemci zakoupit vstupenku online, tedy doma přes internet. Kvůli opatřením v souvislosti s nákazou koronavirem je omezená kapacita zábavního parku.

Jednou z posledních zakázek, která se oproti původnímu rozpočtu prodražila, byla oprava smuteční síně.
Projektanti musí s kůží na trh