Považujeme je za naše patrony, dodává ředitelka Věra Bráborcová. Uskupení pro Mateřídoušku připravilo už podruhé novoroční koncert. A nezůstalo jen u poslechu. Klienty některé skladby doslova roztancovaly. Spolupráce se slibně rozvíjí a nadšené jsou z ní obě strany.

„Všichni jsme nadšení, hodně nás to naplňuje,“ potvrdila za Bohemia Voice Elin Špidlová. „Klienti reagují na každou naši skladbu. A reagují pocitově podle toho, co skladba vyjadřuje. Některé jsou o víře, jiné třeba filmovky, mají svoji náladu. I když jsou to písně, které se dotýkají lidské duše, oni cítí, o čem tak skladba je,“ vyjádřila dojmy a pocity z koncertu. Jak doplnila, už je nevyvedou z míry žádné reakce, ani když jsou třeba bouřlivé taneční. „Bohemia Voice již v minulém roce objevili, že se na jejich hudbu dá dokonce tančit,“ vysvětlila ředitelka Mateřídoušky Věra Bráborcová. V závěru koncertu tak členové kvartetu sešli z jeviště a tančili spolu s klienty. Slovy Elin Špidlové, byl to opravdu velký mejdan a diskotéka.

První novoroční koncert Bohemia Voice pro Mateřídoušku se konal vloni. „Snažíme se každý rok do našeho života zapojovat i věci, které nejsou zcela běžné. A tohle je jedna z nich,“ uvedla ředitelka Bráborcová. „Pro klienty je to přínosné v tom, že se seznámí se známými osobnostmi, posílí se jejich sebevědomí, získají nové zkušenosti,“ poznamenala. Spolupráce právě s Bohemia Voice vznikla víceméně náhodou. A souvisela mimo jiné i s tím, že sopranistka Zuzana Seibertová pochází z Ostrova, kde má stále svoji rodinu a Bohemia Voice tu koncertují. „Můj známý v Praze mi řekl, že velmi pravidelně spolupracuje s Mateřídouškou z Chodova. A že by bylo hezké, kdyby část peněz, které přispívá, šla právě na koncert,“ přiblížila počátky spolupráce Elin Špidlová.

Nejenže koncerty budou pokračovat, ale rýsují se i další možné aktivity. „Určitě bych se chtěla spolu se svými dětmi podívat do dílen,“ nastínila Špidlová s tím, že do budoucna by chtělo uskupení vymyslet například i společné workshopy.
„Jsme na správném místě ve správné chvíli, to je můj největší dojem z koncertů pro Mateřídoušku. Zpíváme pro někoho, kdo je naladěn na to, co chceme vyjádřit. A to má pro nás obrovský smysl. Jsem přesvědčená o tom, že hudba léčí. A jsem moc vděčná za to, že jsem narazila na partnery, jako jsou Věra a Pavel Bráborcovi, kteří jsou přesvědčeni o stejné věci a zařazují muzikoterapii do své práce s klienty,“ dodala Elin Špidlová.

Smíšený vokální kvartet Bohemia Voice vystupuje ve složení Elin Špidlová, Zuzana Seibertová, Bronislav Palowski a Lukáš Sládek.

Sokolovské kino Alfa.
Kino opět trhlo rekord a chystá další novinky