Ti ji každoročně ničí a město pak vydává prostředky na obnovení zejména informačních desek a tabulí. I letos je Sokolov nechá opravit. Rozhodli se však udělat značení, které by mělo vandalismu odolat o něco více.

Infopanely a stanice naučné stezky jsou poničené, počmárané a polepené. Kdy bude zahájena oprava? Dopisy psané na vedení města lidmi ze Sokolova jsou již roky jako přes kopírák.

„V blízké době dojde k opravě botanické naučné stezky, která se nachází v zámeckém parku a Husových sadech. Obsahuje celkem 25 dendrologických informačních panelů, které jsou umístěny na kamenech, a sedm velkých informačních tabulí,“ potvrdila starostka Sokolova Renata Oulehlová.

Každoročně město řeší jejich poničení, ať už posprejování či prokopnutí desek.

Město se proto rozhodlo pro jejich důkladnou rekonstrukci, kdy budou stávající desky na kamenech nahrazeny kvalitnějším plastem, kameny budou přizvednuty, aby se zabránilo i případnému poškození sekačkou.

Na velké informační tabule budou pak přišroubovány kvalitní plastové desky s potiskem a UV laminací kvůli zkorodovanému povrchu stojanů.

Předpokládané zahájení rekonstrukce je v březnu tohoto roku.

Naučná stezka je zaměřená na historii sokolovských parků, botaniku, ekologii. Na 1,5 kilometru dlouhé stezce je více než pětadvacet zastavení s informačními panely. Botanická stezka, která začíná před sokolovským zámkem a končí u budovy krytého bazénu v Husových sadech, je díky nenáročnému terénu vhodná i pro hendikepované.

Informační tabule u vstupu říká, že Husovy sady mají rozlohu 7,7 hektaru, zatímco Zámecký park je o něco menší. Rozkládá se na ploše 4,2 hektaru.