Multifunkční centrum v Březové bude kompletně dokončené. Po první takzvaně sportovní etapě začne druhá, kulturně-vzdělávací. Rekonstrukce bude stát asi 50 milionů korun a stavět se začne z dotace z ROP Severozápad. Hotovo by mělo být do konce roku. Březová nyní dolaďuje úvěr na předfinancování. Pak už se pustí do očekávané výstavby. „Až celý komplex dokončíme, bude to opravdová perla nejen pro Březováky, ale pro celý region," říká starosta Březové Miroslav Bouda.

Druhá etapa jen podtrhne multifunkčnost celého zařízení. Stávající sportovní halu, kde sídlí také bowling, restaurace a řada dalších aktivit, doplní kinosál a malý sál. Přibude i nová knihovna, a to jak městská, tak školní. Ta současná sídlí ve druhém patře radnice ve stísněných prostorách. A moderní knihovna potřebuje pro řadu školních i mimoškolních aktivit zejména prostory. U kinosálu nebude chybět příslušná technika včetně moderního ozvučení. A řada občanů také volá po pronájmu menších sálů pro různé semináře, srazy či oslavy.

„To jim budeme moci nabídnout. Moderní trend je například uspořádat firemní sportovní den a večer posezení," nastínil Bouda.
Své zázemí konečně také dostanou místní činorodé kroužky, ochotníci pro svou činnost i kulisy či například účastníci a porotci každoroční pěvecké a muzikální akce Březovský lístek. A co ještě bude v chystané druhé etapě novinkou, je domácí letní kino. To bude opět s přívlastkem multifunkční. Bude pro 100 až 150 lidí a sloužit bude nejen filmovým fanouškům. Mohou ho využívat školáci či například prakisté. Podle vedení březovské radnice má celý projekt smysl.

„Nikomu nic takzvaně necpeme. Jen vycházíme vstříc požadavkům lidí, sportovců či firem v celém regionu. Dnes se velmi těžko nachází volná hodina v sále. Střídá se zde řada sportů či společenských akcí," říká Bouda.

„Měli jsme v Březové v sále maturitní ples. Navštěvoval jsem sice sokolovskou školu, ale tamní pronájem Hornického domu byl pro nás drahý," říká Jakub Šudák. Přidávají se i sportovci. „Do Březové jezdíme hrát turnaje. Tamní hala nám vyhovuje," potvrzuje jeden z florbalistů.
Kvůli zájmu těchto všech vedení radnice pracuje na podobné akci, i když projekty z ROP nepatří mezi starostovy oblíbené.

„S přípravou je neskutečně mnoho práce a i následující kontroly jsou opravdu puntičkářské. Ale na druhou stranu bez pomoci dotace by to nešlo," tvrdí Bouda. Do toho si musí vzít Březová úvěr na předfinancování celého projektu.Březová již vybrala firmu, která bude rekonstrukci provádět. Starosta pouze prozradil, že je to místní regionální firma, z čehož má radost. Jméno prozatím neprozradil, protože běží zákonné odvolací lhůty.

První etapa rekonstrukce zastaralého kulturního domu vyšla na zhruba 50 milionů korun. Podle starosty Březové je multifunkční centrum ve městě velkou raritou. Je to prý z jedné strany výhra a úspěch obce, ale také obrovská zodpovědnost.„Máme ale možná velkou výhodu oproti ostatním obcím. U nás kulturní a sportovní činnost vždy žila a žije," konstatoval Bouda.