Nutí je k tomu neustále se zvyšující finanční příspěvek na provoz autobusů. Mohlo by tak dojít k omezení či rušení některých spojů. „Podíl města již překračuje milion korun za rok a lze bohužel předpokládat další navýšení,” řekl starosta Březové u Sokolova Miroslav Bouda.

Zmínil zejména změnu DPH a růst cen paliv a maziv. Radnice dokonce využila iniciativy zdejší omladiny a nechala si od ní vypracovat jakýsi osobní průzkum. Zjistilo se, že z 2,5 tisíce obyvatel využívají MHD zhruba tři stovky cestujících. V nevytížených spojích cestuje tři až pět lidí. „Myslím si, že v tomto ohledu jsme rekordmani v příspěvku,” konstatoval Bouda.

Jen pro představu. Příspěvek na jednoho občana Březové a integrovaných obcí včetně kojenců bude činit zhruba 350 korun. Cestující odpovídají opatrně. „Potřebuji spoje hlavně v pracovní dny, jezdím totiž k doktorovi. K večeru mi to až tak nevadí,” řekla jedna z cestujících seniorek. Provoz MHD v sedmi městech a obcích byl poslední dva roky ztrátový. Tvrdí to vedení společnosti Autobusy Karlovy Vary, která ji provozuje. Firma chce po obcích, aby se na ztrátě finančně podílely. „Nabídli jsme férovou dohodu. Polovinu ztrát zaplatíme my, polovinu obce,“ sdělil ředitel společnosti Zdeněk Suchan.