Březová se totiž na Sokolovsku stala místem, kam se na májku sjíždí tisíce lidí. „Těšíme mě navíc, že se tato tradice postupně přenesla i na okolní města a obce, která dříve stavění máje vůbec nepořádala,“ řekl. Dějištěm v Březové bude 30. dubna od 18.30 hodin přírodní amfiteátr, kde se kromě stavění mohou děti těšit na čarodějnický rej, chybět nebude průvod malých mažoretek a hasičů a zahraje kapela Martin Čarný Band.

Večer pak završí ohňostroj. Přípravy Březová rozhodně nepodceňuje. Tamní dobrovolní hasiči už dva týdny dopředu chystají obří vatru a samotnou májku. „Dodržují historickou tradici, kdy sami vyráží na brigádu do lesa, aby připravili dřevo na vatru. Samotnou májku chystají starým, historickým nářadím,“ poukázal Bouda. Přiznal, že mezi okolními obcemi panuje nepsaná rivalita. Proto se také městečko snaží mít nejvyšší májku.

„Našich 26 metrů zatím nikdo nepřekonal,“ dodal hrdě. Pamatuje doby, kdy hasiči májku hlídali i přes noc, to už se ale nyní nekoná. Pro jistotu, aby ji někdo nepokácel, bude její kmen omotaný speciální ocelovou bandáží, až to až do výšky tří metrů. „Pokud ji bude chtít někdo přeci jen pokácet, pořádně by se nadřel.“