Městu Březová hrozí, že přijde o bankomat, o který tamní radnice usilovala několik let a před zhruba půlrokem se jej podařilo získat. Nedaří se totiž splňovat podmínku devíti set výběrů měsíčně. Nyní radní museli společnosti, která ve městě automat provozuje, zaplatit čtrnáct tisíc korun jako sankční poplatek.
„Zkušební provoz bankomatu na Březové prozatím naznačuje, že volání občanů po instalaci tohoto zařízení bylo spíše menšinovým názorem. K udržení provozu je přitom třeba, aby bylo měsíčně realizováno devět set transakcí. Realita přitom nedosahuje ani poloviny,“ uvedl starosta města Miroslav Bouda.
„Apelujeme tedy ještě jednou na naše občany. Chceme-li na Březové bankomat, musíme jej využívat, jinak bude jeho provoz ukončen. Platit měsíčně tisíce korun sankčních poplatků není dobré,“ doplnil Bouda.
Přístroj je nainstalován přímo v budově městského úřadu.
Při výběru je účtován poplatek jako z cizí banky. Poplatek si podle starosty stanovují a inkasují banky, provozovatel ani město nemají na jeho výši vliv.
„Byla by velká škoda, kdyby ve městě přestal bankomat fungovat. Očekáváme další příliv lidí už kvůli plánované výstavbě dalších bytů a rodinných domů. V každém případě budeme shánět i jiného provozovatele zařízení,“ prohlásil dále starosta s tím, že březovská radnice chystá kvůli provozu bankomatu veřejnou mediální kampaň mezi občany města.