Radovat se mohou obyvatelé v Březové. Po neúspěšných jednáních s bankovními domy se tamní radnici podařilo zajistit pro město bankomat od soukromého distributora bankomatů. Ten by měl podle radních začít fungovat ještě do konce listopadu.
„V jednáních o instalaci bankomatu v Březové nastal zásadní obrat, když firma provozující bankomatovou síť nabídla městu zcela nové, daleko příznivější podmínky. V nejbližších dnech tedy bude splněno přání mnoha obyvatel a bankomat bude u vchodu do budovy radnice umístěn,“ uvedl březovský starosta Miroslav Bouda.
„Nejedná se o takzvaně mateřský bankomat žádného z peněžních ústavů, neboť jejich provozní podmínky byly pro město neúnosné. Nyní bude důležité, aby byl bankomat občany co možná nejvíce využíván, neboť v případě minimálního využití musí ztrátovost provozu dotovat město a rozpočet samozřejmě není bezedný. V případě malého využití by bylo nutno uvažovat o ukončení provozu,“ upozornil starosta.
Při výběru bude účtován poplatek jako z cizí banky. „Na jeho výši provozovatel ani město nemají vliv a pohybuje se většinou mezi deseti až třiceti korunami,“ upřesnil Bouda.
Automat bude umístěn ve vestibulu březovského městského úřadu. Je již připraven prostor pro jeho instalaci.
Na chybějící bankomat ve městě poukazovaly například maminky s malými dětmi, které musely kvůli výběru peněz jezdit do Sokolova.
„Je to opravdu super, že ve městě bankomat bude. Dojíždění do Sokolova s malými dětmi je kvůli výběru peněz opravdu složité,“ raduje se například Lenka Fialová, která je v současné době na mateřské dovolené.