Oceněním Spokojený zákazník, které v kraji uděluje Sdružení českých spotřebitelů, se ve svých obchodech v Březové může chlubit podnikatel Jan Jiříček. Cenu tento týden převzal z rukou hejtmana Josefa Novotného. Teď už certifikát visí v jeho prodejnách, které se specializují na maloobchod s tabákem, novinami, dárky a drogerií. „Svou roli sehrála spokojenost při vyřizování případných stížností a uplatňování reklamací. Prodavačky, včetně majitelů, jsou podle zákazníků vždy usměvavé a vždy vyjdou zákazníkovi vstříc,“ uvedla mluvčí kraje Andrea Bocková.

A právě na tom své obchodování Jan Jiříček staví. „Snažíme se vybírat zaměstnance, které tato práce baví a je jejich koníčkem,“ říká podnikatel. První obchod s tabákovými výrobky si otevřel v roce 1990. Později se firma rozrostla. „Máme za sebou léta dřiny. V práci jsme od půl páté ráno,“ pokračuje. V jeho firmě pracují ještě dva rodinní příslušníci a čtyři další zaměstnanci. Ty se snaží motivovat, aby odváděli dobrou práci. „Nezapomínáme na ně před Vánoci a letní dovolenou, kdy je mimořádně finančně oceňujeme.“

Ocenění Sdružením českých spotřebitelů si váží. „Je to pro nás signál, že práci děláme dobře, a takové uznání je dalším hnacím motorem,“ doplnil.