Popraskané zdi či padající omítka, nadměrný hluk a prach. Takové problémy mají v těchto dnech nájemníci posledního patra bytového domu v ulici Komenského v Březové. V současné době tam totiž stavební firma provádí nadstavbu objektu. Tam by měly vzniknout další bytové jednotky.
„Přímo v mém bytě odpadávají kusy stropní omítky. Spadlo mi to v úterý, stěžoval jsem si u stavební firmy, která práce provádí, dokonce jsem byl i za starostou, nikoho ta situace nezajímá. Nikdo se mnou nechce komunikovat. V bytech je i spousta prachu,“ zlobí se jeden z nájemníků Michal Sivák.
Nezájem o situaci nájemníků vyvrací březovský starosta Miroslav Bouda.
„Každá stavba s sebou přináší potíže. Mě osobně mrzí, že lidem bydlení znepříjemňuje. Podobnou situaci před časem prožívali lidé žijící v domě s pečovatelskou službou, kde jsme rovněž prováděli nástavbu,“ argumentuje starosta.
„Není pravda, že se o nájemníky nezajímáme. Naopak jednáme se stavební firmou, která práce provádí, o zjednání nápravy po skončení stavby,“ doplnil Bouda.
Jeho slova potvrzuje i majitel firmy Ondřej Szolár.
„Stavbyvedoucí má za úkol kontrolovat situaci v jednotlivých bytech. Těm nájemníkům tam opravdu padá omítka a praskají zdi. Všem jsme však slíbili, že vše dáme do původního stavu,“ řekl Szolár.
„Ty nejhorší bourací práce jsou za námi, takže by se situace měla uklidnit,“ vzkázal nájemníkům Szolár.
Podle stavbyvedoucího Radka Ryšky rozeslala stavební firma nájemníkům i omluvné dopisy.
„Některým jsme i přikrývali nábytek. Opravdu se snažíme o to, abychom jim život komplikovali co nejméně,“ uvedl Ryška.
Další námi oslovené nájemnice sice říkají, že prach a hluk jsou nepříjemné, ale shodly se s tvrzením jak starosty, tak zástupců stavební firmy.
„Na chodbě toho popadalo hodně. U nás doma máme neustále jemný prach. Praskliny mám v chodbě. Firma ale řekla, že všechno opraví,“ řekla jedná starší nájemnice bytového domu, která si nepřála zveřejnit jméno.
Stejnou odpověď jsme slyšeli od Karly Lehečkové.
„Já mám zase praskliny v kuchyni. Osobně se tady byl podívat vedoucí stavby a ujistil mě, že až stavbu ukončí, dají vše do pořádku,“ potvrdila Lehečková.