Na nový formát Březovského zpravodaje včetně mimořádných příloh se od letošního roku mohou těšit obyvatelé Březové. Tamní radnice připravuje v současné době první číslo novin.
„Zpravodaj bude mít formát A4 místo původního A5. Máme mnoho fotografií z našich akcí a ty jsou v tom menším formátu nečitelné. Rádi bychom vydávali takové klasické noviny,“ upřesnil k novince starosta města Miroslav Bouda.
Podle Boudy má být první strana barevná a ostatní černobílé. „Noviny budou tematicky rozdělené. Na první místo dáme zpravodajské materiály z radnice, následovat budou sportovní a kulturní přílohy či místo pro inzerci. Nová podoba zpravodaje se bude postupně měnit v průběhu dvou až tří měsíců,“ doplnil starosta.
Březovské noviny budou vycházet stejně jako dosud, a to pravidelně každý měsíc.
„Pouze v letních měsících začneme vydávat mimořádná čísla k určitým událostem, jako například k setkání Březových a podobně,“ uvedl Bouda.
Zpravodaj získají březovští občané na stejných místech, jako jsou zvyklí dosud, tedy v prodejně novin na náměstí v Březové, v prostorách městského úřadu či březovského infocentra, které sídlí v suterénu radnice.
Také cena a počet kusů zůstanou zachovány. „Noviny lidé zakoupí za pět korun a vydávat budeme tři sta až pět set kusů měsíčně. Novinkou však je takzvané Okénko dopisovatelů. V něm chceme dát prostor pro podněty a příspěvky našich občanů,“ dodal starosta. Podle statistik úřadu se první číslo zpravodaje objevilo v dubnu roku 1990.