Z desítek došlých příběhů z celé republiky vybrala tři na ocenění, ten Petřin byl mezi nimi. „Musím se přiznat, že jsem vůbec nevěděla, o co jde. Kamarádka mi před třemi měsíci poslala odkaz. A protože píšu ráda a Štěpánka přinesla opravdu velkou změnu do mého života, napsala jsem tam,“ přiblížila Petra, jak vše začalo.

Předání ocenění se uskutečnilo ve Werichově vile v Praze.Zdroj: Archiv Petry Šetele

Ve svém příspěvku popsala, jak bohémský styl života vystřídala maximální starost o dítě, založení blogu, tancování s dětmi v šátku i propagaci kontaktního rodičovství. V neposlední řadě i chystané založení nadačního fondu Štěpánka. Zkrátka vše, co za rok a čtvrt tahle „akční mamina“ stihla. „A úplně jsem na to zapomněla. Ve středu mi ale přišel mail, že jsem v projektu uspěla a jestli bych se dostavila na slavnostní předání cen do Werichovy vily v Praze,“ uvedla ještě pořád překvapená Petra.

„Bylo to moc hezké a inspirativní. Předání se konalo v rámci setkání TOP 100 žen Česka, získala jsem i skvělé kontakty. Na to, že jsem tam původně ani nechtěla jít, se mi tam moc líbilo,“ smála se. Obdržela pamětní desku a také 200 tisíc na propagaci svých projektů na portálech organizátorů. Projekt Sophia 2017 Díky dětem se letos konal poprvé.