„Za pomoci dotačního titulu jsme rozjeli akci na základní škole. Kromě bezbariérového přístupu a výtahu přibude i praktická učebna. V ní budou probíhat drobné domácí práce, vaření a tak dále,“ říká starosta Březové Miroslav Bouda.

Škola prošla před pár lety rozsáhlou rekonstrukcí, která byla jednou z největších investic v historii Březové. Před touto rozsáhlou rekonstrukcí zafinancovalo město kompletní výměnu šaten. Staré kóje z pletiva nahradil moderní trend, kde má každý žák svou uzamykatelnou skříňku.

Chloubou je také nové školní hřiště, vybavené tartanovými drahami a travnatou plochou.

S nabídkou školy jsou, podle ředitele Jiřího Daneše, konkurenceschopní. Základem je podle něj stoprocentně kvalifikovaný pedagogický sbor, výborná spolupráce s městem i rodiči a v neposlední řadě mimoškolní zájmová činnost. Zmínil také zájem dojíždějících dětí nejen z okolních vesnic, ale dokonce i ze Sokolova.

V plném proudu jsou i práce, jejichž výsledkem bude bezbariérovost radnice i pošty, která sídlí dole. Nový výtah jistě ocení nejen návštěvníci těchto dvou institucí, ale i zaměstnanci. Archiv je totiž v posledních patrech, a nebudou se tak muset tahat s těžkými složkami po schodech. Náklady této akce jsou zhruba 4 miliony.