Slavnostním zahájením celého festivalu byl již tradičně benefiční koncert big bandu Hudby Hradní stráže a Policie ČR. „Koncert Hudby Hradní stráže a Policie ČR patřil v uplynulých ročnících Krimifestu vždy k jeho neodlučitelným stálicím, proto jsme rádi, že se nám tuto tradici daří i nadále dodržovat. A navíc když jsme i samotným koncertem mohli pomoci potřebným, v tomto případě opět Nadaci policistů a hasičů, která se stará o pozůstalé po policistech a hasičích, kteří padli při výkonu služby. Celkem se na vstupném a na dobrovolných příspěvcích podařilo vybrat pěknou částku 22 071 korun, za což patří dík všem přítomným návštěvníkům, kteří se na finančním daru podíleli. Vedení města Březová nakonec darovanou částku zdvojnásobilo a nadaci tedy věnuje skvělou sumu 44 tisíc korun," řekla vedoucí kulturního domu Jana Gogová.

I v letošním roce připravil Kriminalistický ústav PČR zajímavou výstavu pro školy i veřejnost, tentokrát na téma Tajemství z kriminalistických laboratoří z oborů genetiky, trasologie a daktyloskopie. V malém sále kulturního domu Česká televize vytvořila repliku kulisy ze seriálu Případy 1. oddělení, který byl také hlavním tématem tohoto ročníku.

Kraslicko se ráno probudilo do tmy. Popadané stromy oblast zcela odřízly
Popadané stromy Kraslicko zcela odřízly od světa, nefungovala ani elektřina

„Jednou z nejdůležitějších částí festivalu byly také programy pro základní a střední školy z regionu. Během třech nabitých dní navštívili studenti kriminalistickou výstavu, kino promítání, výstavu policejních vozů, dynamické ukázky policejní práce, policejní techniky, ukázky práce psovodů a preventivní přednášky na téma Kyberšikan a šikana. Nabídku navštívit festival využilo z desítek oslovených škol z regionu opět celkem šest," informuje Gogová.

Festival doplnily dvě doprovodné kulturní akce. První z nich byla beseda s českým hercem Miroslavem Hanušem a scénáristou Janem Malindou na téma Případy 1. oddělení. Po besedě moderované Petrem Čimperou následovalo pro přítomné promítnutí jedné z epizody z již zmíněného seriálu.

V noci z pondělí na úterý odstraňovali hasiči v Karlovarském kraji stromy spadlé na komunikace či zaparkovaná vozidla.
Krušná noc hasičů v kraji. Pod náporem těžkého, mokrého sněhu padaly stromy

Druhou kulturní akcí, která rovněž celý festival zakončila byl koncert filmové hudby, na kterém vystoupil pražský orchestr Symfonického orchestru Dalibora Havlíčka s třiceti členy v souboru. Přítomné diváky koncert ohromil a orchestr sklidil na závěr velký potlesk vestoje.

„Celé přípravy začaly již začátkem letošního roku, na poměry Březové se jednalo o obrovskou kulturní a společenskou akci. Jsme moc rádi, že návštěvnost akce byla tak vysoká. To a kladné ohlasy svědčí o výjimečnosti festivalu, který již získal v Březové své tradiční místo. Chci za sebe poděkovat celému organizačnímu týmu, který se na přípravách a průběhu festivalu podílel, dále děkuji za výbornou spolupráci a součinnost Policii ČR, díky které byl letošní program rozšířenější a bohatší, také děkuji kriminalistickému ústavu, Janě Polcarové z Dorty z nebes a ZŠ Březová za zajištění stravování pro organizátory při programech pro školy. V neposlední řadě děkuji sponzorům a mediálním partnerům, bez kterých by se akce neobešla," dodala Gogová.

V Kraslicích se sešli na náměstí stávkující zaměstnanci ze tří škol.
V Kraslicích se sešli na náměstí stávkující zaměstnanci ze tří škol

Krimifest by se měl dle předběžných plánů organizátorů vrátit do Březové opět až za dva roky, tedy v roce 2025. Už nyní ovšem pořadatelé zahajují prvotní přípravy a začínají sbírat náměty a nápady, čím následující ročník opět oživit.