„Také letos budou účastníci soutěžit ve třech věkových kategoriích. Nejmladší soutěžící od 7 do 10 let, dále děti ve věku od 11 do 15 let a na závěr nejstarší, tedy mládež od 16 do 20 let,“ říká vedoucí kulturního domu Michal Bedeč.

Kromě jednotlivců se do soutěže mohou hlásit i skupiny, děti z různých základních i středních škol nejen jejich prostřednictvím, ale také samy za sebe. „Tito zájemci mohou přihlášku vyplnit na webových stránkách města,“ informuje Bedeč.

Letošní ročník se uskuteční v prostorách místního Kulturního domu v sobotu 20. listopadu. Pořadatelé letos chystají celkové osvěžení formátu. Došlo nejen ke změně pravidel soutěže a novému grafickému vizuálu, ale také k obměně odborné poroty. Kromě jednotlivců se do soutěže mohou hlásit i dua a skupiny.

Březovský lístek je moderně pojatá hudební soutěž ve zpěvu, které se mohou zúčastnit začínající neprofesionální zpěváci ve věku od 7 do 20 let. Do soutěže se mohou přihlásit také pěvecká uskupení. Soutěž je žánrově otevřená, není specifikován či preferován žádný z hudebních žánrů. Březovský lístek má velkou tradici v celém západočeském regionu, 1. ročník se konal již v roce 1982. Pořadatelem soutěže je město Březová, Kulturní dům a Multifunkční centrum Březová.