Z letošního ročníku, na který se přihlásilo celkem 27 soutěžících a 2 dua, skupiny z celého kraje, postupovali ti nejlepší do celostátních soutěží Brněnská brána, Zlatá struna v Plzni, Folk Tone v Praze a také na Dětskou portu v Kroměříži.
Jak prozradil Michal Bedeč, vedoucí kulturního domu, o výsledcích letos rozhodoval pětičlenný porotcovský tým, který oproti loňským ročníkům značně omladil.

„V čele poroty stál, již tradičně, předseda Vladimír Vrba, soutěžící dále hodnotily zpěvačky Petra Dudášová a Elizabeth Denysjuk, čtvrtým porotcem byl Vítězslav Adamec, člen hudební kapely End of Scream, a poslední porotkyní byla Evžénie Pokorná. Speciálními hosty, kteří během dne vystoupili, byli březovský písničkář Matěj C.H. a dále sama porotkyně Elizabeth Denysjuk se svou kapelou Trio P.E.S,“ řekl.

Soutěží provázel oblíbený moderátor Aleš Pokorný, který je již se soutěží neoddělitelně spjat. V nejmladší kategorii 6-10 let se na prvním místě umístila Julie Kněžíčková a v kategorii 11-15 let zvítězila Tereza Kudličková z Kraslic. Zvláštní ocenění poroty získalo Duo KLAM. „Soutěžícím a divákům moc děkujeme za účast a krásně strávený den, další veliké poděkování patří také všem, kteří se podíleli na samotné přípravě soutěže. Již nyní se těšíme na příští rok,“ dodal Bedeč.