Lidé tam chodí na procházky, běhat nebo jezdit na kole. Nově si na své přijdou i milovníci bruslení. Frekventovaná stezka pro pěší ke státním hranicím v Kraslicích, dlouhá téměř 1,5 kilometru, se dočká nového povrchu. Město nechá vybourat zámkovou dlažbu, kterou nahradí asfalt. Vznikne tak komfortní in-line dráha, která na Kraslicku chybí, a lidé tak doposud musí za bruslením jezdit například na osmičku do Habartova nebo do Sokolova.

Práce mají začít už za pár dní. Dodavatelská firma už jen ladí, jak přesně bude omezen provoz během stavebních prací. „Ty mají být kompletně hotové do konce července,“ říká starosta Kraslic Roman Kotilínek.

Kraslicím se na výměnu povrchu, která bude stát zhruba 5,4 milionu korun, podařilo získat dotaci ve výši 95 procent z Ministerstva pro místní rozvoj. „Vyměníme povrch, tak aby cesta byla komfortní nejen pro pěší a cyklisty, ale také i pro bruslaře. V podstatě vybourá dodavatelská firma stávající starou komunikaci včetně obrubníků a nahradí ji novou. Součástí bude také nový mobiliář,“ poukázal Kotilínek. Vedoucí odboru správy majetku města Emil Bahno doplnil, že na stezce přibudou nové lavičky, zastřešené sezení pro turisty a cyklisty, včetně herních prvků pro děti. „Součástí projektu je i výměna veřejného osvětlení. A co je důležité, zavedeme na stezku kamerový systém, abychom zamezili vandalismu,“ sdělil Bahno. Místní neskrývají z výměny povrchu radost. „Pěší stezka je v podstatě jedinou možností, kam vyrazit bezpečně po rovině s dětmi na kolech. Na bruslích to teď moc příjemné není, když je tam zámková dlažba, takže se těšíme, až na asfalt vyrazíme,“ řekl obyvatel Kraslic Pavel Holan.

Opravy se patrně ještě letos dočká i obří dřevěný most. Jeho rekonstrukce trpí kvůli vlhkosti a musela být už několikrát opravována. Radnice letos vypracovala projekt na jeho výměnu.

Výstavou provedla návštěvníky na vernisáži sama autorka Lela Geislerová. Došlo i na prodej a autogramiádu knih.
OBRAZEM: Lela Geislerová vystavuje v Lokti