Kluziště a zamrzlé rybníky jsou v těchto dnech velkým lákadlem pro děti, které si užívají týden školních prázdnin. Nejinak je tomu i v Kynšperku nad Ohří. Tady mladé bruslaře láká například zamrzlé pleso u řeky. „Led je tady pořádně silný, takže nemáme strach, že by se pod námi probořil,“ naznačuje rukama školák asi třiceticentimetrovou míru. „Já na bruslích stojím poprvé, tudíž mi to ještě moc nejde. Někdy spadnu, ale to mi nevadí,“ smál se mladík.

Kromě zamrzlé vodní plochy mohou děti v Kynšperku řádit také na kluzišti na sportovišti u skateparku. „Chtěli jsme, aby měli školáci o prázdninách nějaké vyžití. V sobotu si poprvé mohli vyzkoušet zkušební provoz kluziště. V neděli ho pak hasiči znovu polili vodou a upravili. Podle mě je lepší, aby chodili sem než dolů k řece na pleso,“ prohlásil starosta města Tomáš Svoboda.

Brusle nazouvají také v nedalekém Libavském Údolí. Na zamrzlém rybníku zde mladí hrají s oblibou hokej. „A když to nejde jinak, jdou po puku dokonce s lopatou,“ okomentoval dění zdejší fotograf Luděk Domabyl.

V okrese je však řada dalších míst, kde sviští ledová ostří. Nabídku veřejného bruslení na období prázdnin rozšířil sokolovský zimní stadion. Ve všední dny je plocha připravena od 10 do 12 hodin, o víkendu potom mezi 15. a 16. hodinou. Dále se bruslí i na zamrzlém koupališti Michal, a to od 12 do 16.30 hodin. Na veřejné kluziště pak zvou také Kraslice a Horní Slavkov.