Přestože mrazivé teploty v některých dnech už na vodní plochy začínaly lákat, bezpečnou tloušťku ledu ani letos mráz na Sokolovsku nevykouzlil. Příznivci nabroušených bruslí se tak museli spokojit pouze s návštěvou sokolovského zimního stadionu. Tam sezona bruslení pro veřejnost potrvá ještě přinejmenším dva týdny.

„Můj mladší bratr má v areálu Baníku pravidelně tréninky, tak jsem přemýšlela, jak si ukrátit čas, kdy na něj musím čekat. Nakonec jsem si řekla, že si můžu aspoň zabruslit. Koupila jsem si kvůli tomu i brusle a chodím teď pravidelně," říká jedna z bruslařek Kateřina Chvojsíková. Hlavní sezona bruslení už je pomalu pryč, na ledě se přesto o víkendu proplétalo několik desítek lidí. „Dneska je tu docela prázdno. Skoro celou zimu bývalo úplně narváno," komentuje Chvojsíková. Brusle obuli rodiče i prarodiče s dětmi, ale i rozesmáté party náctiletých nebo mladé i starší páry, které se při bruslení zamilovaně drží za ruku.

Velkou návštěvnost bruslení na stadionu potvrzuje i ekonomka Správy sportovních zařízení Sokolov Libuše Korbelová. „K oblibě veřejného bruslení zpravidla přispívá mírná zima. Největší množství lidí na stadion obvykle dorazí o vánočních svátcích, ani jindy si ale nemůžeme stěžovat," uvedla Korbelová. O jarních prázdninách mohou zájemci vyrazit bruslit téměř každý den, zpravidla od 15 hodin. Poslední bruslení je zatím naplánováno na sobotu 14. března, další termíny upřesní Správa sportovních zařízení po rozpisu hokejové baráže.

Bruslení na rybnících nebo třeba na jezeře Michal se tak ani letos místní zřejmě nedočkají. K tomu, aby se dalo na vodních plochách bezpečně bruslit, by totiž muselo velmi mrazivé počasí vydržet minimálně dva týdny v kuse. Led by měl být silný aspoň 25 cm.