V regionu začaly úřadovat mrazivé teploty a počasí přímo vybízí k provozování zimních sportů. Mezi ně se bezesporu řadí i bruslení, které si dlouhé roky drží tradici na sokolovském zimním stadionu. Je letos o bruslení veřejnosti zájem? Kdy se naposledy bruslilo na sokolovském koupališti Michal? A kdy je vůbec možné vydat se bez rizika bruslit i na zamrzlé vodní plochy?

„Zájem o veřejné bruslení i letos přetrvává. Obrovské množství lidí dorazilo především přes vánoční svátky, kdy je stadion veřejnosti již tradičně otevřen," uvedla Libuše Korbelová, ekonomka Správy sportovních zařízení Sokolov, která bruslení veřejnosti provozuje. K velké návštěvnosti zimního stadionu přispěla také dosavadní mírná zima. „Mimo hlavní sezonu se ale například stává, že dorazí jen čtyři nebo pět lidí," tvrdí pokladní Dušan Černý. Bruslařská sezona totiž na stadionu trvá od září do března. „Pokud se sokolovským hokejistům podaří dosáhnout na baráž, může se výjimečně bruslit až do poloviny dubna," doplnila Korbelová. HC Baník Sokolov také příležitostně bruslařům zajišťuje broušení bruslí, kdo brusle nemá, může si je přímo na ochozu stadionu zakoupit.

Příznivci bruslení v přírodě musí doufat, že mrazivé počasí vydrží. Bruslařskou raritou v regionu se pak stává koupaliště Michal. To se pro bruslaře otevřelo naposledy v roce 2012 a není vyloučeno, že se otevře i v budoucnu. „Podmínkou je samozřejmě opravdu mrazivé počasí minimálně čtrnáct dní v kuse. Je totiž nutné pečlivě kontrolovat tloušťku ledu. Platí, že pod 25 centimetrů by neměla klesnout – v momentě, kdy mohou na led lidé, už by měl unést i traktor," vysvětlil provozovatel koupaliště Karel Kotous.