Vlekaři v horské Bublavě na Sokolovsku se pustili do přemostění silnice vedoucí na vrchol Bleiberg, kudy od loňské zimní sezóny vede nová kilometrová sjezdovka se sedačkovou lanovkou. Zatímco loni tam lyžaři museli u této komunikace dávat přednost projíždějícím autům, letos bude vše jinak. Vznikne tam dvacetimetrové přemostění, přes které vyznavači zimních sportů pohodlně přejedou.

Těžká technika už do horské vesnice vozí tuny hlíny, která bude použita na nové vyprofilování sjezdovky. „V první řadě musíme snížit stávající cestu. Následně bude nutné vybudovat betonové základy, na které přijde mostovka. Ta bude o dva metry výše, než je současný terén. Podle toho pak taky budeme sjezdovou trať profilovat,” informoval mluvčí sdružení Ski-Bublava Jiří Lhota.

Kvůli cestě se vlekaři loni dostali do ostrého sporu s vedením obce, ale i některými obyvateli obce a například i provozovatelkou restaurace na vrcholu Bleiberg. Ta se obávala, že takové omezení na cestě bude mít vliv na návštěvnost zařízení.

Nové přemostění tak má situaci uklidnit. Vlekař Lhota odhaduje náklady na výstavbu na zhruba dva miliony korun.