Skiareál v krušnohorské Bublavě zahájil během vánočních svátků novou lyžařskou sezónu. Vyznavači zimních sportů měli k dispozici dva spuštěné vleky a tři sjezdovky. Počasí však ale zatím nepřeje spuštění celého areálu včetně loni zprovozněné lanovky s kilometrovou sjezdovkou.

Vlekaři tak podle provozovatele bublavského skiareálu Jiřího Lhoty netrpělivě čekají, zda se vyplní předpovědi meteorologů a začne mrznout. „Pokud opět klesnou teploty pod nulu, ihned spustíme sněhová děla a budeme pracovat na otevření další části skiareálu,” řekl Lhota. Návštěvnost byla během vánočních svátků podle jeho slov průměrná. Věří, že s nástupem mrazu a sněžení se podmínky začnou lepšit. „Nyní je sníh vlhký, což je na lyžařských podmínkách znát,” doplnil.

I tak si však ani včera nenechaly desítky lidí sjíždění svahů ujít. „O víkendu se lyžovalo celkem dobře. Sníh je ale kvůli oblevě mokrý, a tak podmínky nejsou úplně ideální. Nicméně jsem si první lyžování užil,” řekl Martin Ostrý, který na Bublavě tráví konec roku. „Sleduji předpovědi počasí a ve čtvrtek už snad bude počasí pro lyžování lepší,” doplnil.

Podle Rudolfa Kovaříka z klimatologické stanice v Šindelové začne vlekařům přát počasí až před víkendem. „Rtuť teploměru klesne pod nulu ve čtvrtek. Očekáváme ve vyšších polohách i vytrvalejší sněžení. Do té doby ale bude pokračovat obleva a inverzní ráz počasí,” sdělil Kovařík.

Ostatním provozovatelům lyžařských areálů na Kraslicku, kteří nedisponují zasněžovacím systémem, nezbývá než čekat na přívaly přírodního sněhu.
Řeč je o Krajce a Saporu v Kraslicích nebo stříbrnském Lišákovi. Ty tak zatím zůstávají uzavřené.