Je jí sněhový tunel dlouhý čtrnáct metrů, který během uplynulých dní vznikl na sjezdovce Malý Bleiberg. Zatímco ještě před pár lety si při stavbě vlekaři připadali doslova jako ´bílí´ horníci, dnes už jim jde práce lépe od ruky. „Máme více zkušeností a také jsme si lépe uzpůsobili nářadí,“ řekl správce bublavského areálu Bohumil Havel s tím, že letos tunel parta čtyř lidí stavěla dva dny.

Vlekaři si nejdříve nastříkali na svah hromadu technického sněhu. A pak přišla ta pravá dřina. Tunel hloubili například i krumpáči. Nejde však vůbec o jednoduchý tunel, kterým lyžaři jen projedou. Nejprve musí najet na takzvaného šneka, který je spirálou pošle do tunelu. Ten včera vlekaři dokončili. Tunel je vysoký zhruba dva metry, přičemž samotná spirála je až v pětimetrové výšce.

Bublavský skiareál se touto atrakcí nechal už před lety inspirovat v italských Alpách, kde jsou sněhové tunely velkou atrakcí. Havel si ho tehdy vyfotil a zkusil postavit. Atrakce má u návštěvníků hor úspěch. „Sledoval jsem, jak ho vlekaři staví, a musí to být dřina. Svezení je ale příjemné. Najedete na šneka, který vás zhoupne do tunelu,“ řekl snowboardista Tino Schucht.

Průběh letošní zimy si vlekaři v Bublavě zatím pochvalují. Na svazích leží šedesát centimetrů sněhu a skiareál má i velké zásoby technického sněhu. V provozu je celý areál včetně sedačkové lanovky s kilometrovou sjezdovkou.