Pozemky pod nedostavěným akvaparkem v Bublavě, a to i přilehlé parcely a také penzionem Radost, definitivně patří obci. Rozhodl o tom odvolací plzeňský krajský soud. Obec už jen čeká na písemný rozsudek a bude na katastru žádat o přepsání pozemků zpět na Bublavu. Při pátečním jednání zastupitelů to řekl starosta obce Igor Jirsík.

Pozemky kdysi obec vložila do společnosti Hard Invest. V ní má obec podíl 34 procent, 56 procent pak patří podnikateli Janu Štruncovi. Soud nyní potvrdil verdikt sokolovského okresního soudu. Uznal, že kupní smlouva byla neplatná. Tehdejší vedení radnice jí podle soudu uzavřelo bez vědomí zastupitelů. Ti schvalovali jen návrh smlouvy, nikoliv pak samotný prodej. Ten tak se podle verdiktu soudu uskutečnil bez vědomí zastupitelů bývalým vedením obce.

Za sedm tisíc metrů čtverečních měla Bublava vyinkasovat zhruba 800 tisíc korun. To se však nikdy nestalo. „Staneme se výhradními vlastníky. To je dobrá zpráva a základ k tomu, abychom s nimi mohli disponovat,“ řekl starosta Bublavy Igor Jirsík. Právník Bublavy Jaroslav Kratochvíl k tomu doplnil, že se nejedná o žádné vrácení pozemků zpět. „Bublava byla vždy výhradním vlastníkem,“ poukázal. Jde totiž o to, že Bublava je dál vlastníkem právě i penzionu Radost, který však provozuje soukromý podnikatel. Tomu měl být objekt podle starosty Jirsíka prodán za podivných okolností.

VÍCE V PONDĚLNÍM VYDÁNÍ SOKOLOVSKÉHO DENÍKU.