Většina zastupitelů v Bublavě odmítá plány pražské firmy AIK Projekt, která do vesnice přišla s nabídkou dostavby akvaparku a oddlužení obce. Na základě několika jednání označilI nabídku za nepřijatelnou. Zaznělo to při včerejším zasedání zastupitelstva.

AIK Projekt představila svůj záměr už v lednu. Firma nabídla obci takzvané narovnání za akvapark. To ale zastupitelé kvůli nevýhodnosti zamítli. Po několika měsících teď zastupitelé konstatovali, že jednání se nikam nepohnula, a tak radnice poslala odmítavý dopis. Argumentuje tím, že AIK nedokázala podle slibů písemně své záměry deklarovat.

Firma například nabídla obci dva miliony za pozemky pod akvaparkem, pět milionů za nedostavěný akvapark a své služby při oddlužení. „Případné financování nebo garance nepředložila. Mimořádně jsme se sešli s jednatelem AIK, ale jednání bylo nulové,“ řekl starosta Bublavy Igor Jirsík. Stejně postup firmy vnímá i právník Bublavy Jaroslav Kratochvíl. „Označil bych za uhýbavé,“ sdělil. Společnost navíc označili za nedůvěryhodnou. Společně argumentují tím, že jednatel AIK Petr Svoboda vystupoval v lednu na zastupitelstvu i za firmu Skanska. Ta akvapark stavěla a Bublava se s ní soudí o miliony korun. Skanska to rázně odmítla. „Pan Svoboda nikdy neměl mandát za nás jednat,“ řekl v rozhovoru generální ředitel společnosti Skanska Jindřich Topol. Svoboda k tomu uvedl, že měl jen ústní domluvu z doby, kdy Skanska měla jiné vedení. „Náš záměr dál trvá,“ sdělil Svoboda.

VÍCE SE DOČTETE V PONDĚLNÍM VYDÁNÍ SOKOLOVSKÉHO DENÍKU. NALEZNETE TAM, JAK DOPADL SOUD O MILIONY S FIRMOU SKANSKA A JAKÉ NÁZORY MÁ NA VÝSLEDEK JEDNÁNÍ PÁTEČNÍHO ZASTUPITELSTVA OPOZICE V ČELE S DUCHOVNÍM OTCEM AKVAPARKU BOHUMILEM HAVLEM.