Ve znamení ideálních lyžařských podmínek se v Krušných horách ponese první březnový víkend. Na svazích je dostatek sněhu, a tak skiareály na Kraslicku dál lákají na kvalitní víkendové lyžování.

Díky technickému sněhu je nejvíce sněhu ve skiareálu Bublava. Na svazích tam leží šedesáticentimetrová pokrývka a v provozu je naprosto celý areál. O víkendu se tam navíc koná maškarní karneval na lyžích. „Ten začne v sobotu v deset hodin. Návštěvníci se po celý den mohou těšit na hudební produkci, dětské soutěže, grilování a další zábavný program,“ řekl bublavský vlekař Jiří Lhota s tím, že akce vyvrcholí společnou jízdou maškar a předáním cen pro nejlepší masky. „Po celý den přitom máme pro všechny masky dárek v podobě celodenního lyžování zdarma,“ doplnil Lhota.

Na Kraslicku budou o víkendu v provozu i ostatní lyžařské areály. Sníh se tam drží díky mrazivému počasí. „Na svazích leží dvacet centimetrů sněhu. Pokud bude dostatek návštěvníků, vlek spustíme,“ řekl Martin Vlček, člen lyžařského oddílu Tatran Kraslice, který provozuje vleky Krajka a Saporo.
Obdobně tomu je i ve skiareálu Lišák ve Stříbrné, kde je na kopcích také okolo dvaceti centimetrů sněhu.

Víkend nabídne podle meteorologů na horách slunečné počasí a lyžařské podmínky se nebudou horšit. „Očekáváme jasno až polojasno. Ranní teploty se budou pohybovat kolem minus čtyř stupňů Celsia. Odpoledne se pak přehoupnou přes nulu,“ řekl Rudolf Kovařík, provozovatel klimatologické stanice v Šindelové. „Takový charakter počasí vydrží zřejmě až do poloviny března, takže lyžaři mají před sebou další týdny lyžařské sezóny,“ doplnil Kovařík.