S investicí až sto milionů korun počítají vlekaři v Bublavě, kteří chtějí vybudovat novou sjezdovku se sedačkovou lanovkou. Takový projekt nemá na Sokolovsku obdoby. Propojit má totiž Bublavu se sousední Stříbrnou.

Bublavští vlekaři už mají kompletně zpracované veškeré dokumenty, aby mohli žádat o stavební povolení. Nyní shánějí formu financování. „S žádostí se obrátíme na fondy Evropské unie, které by byly schopny pokrýt až padesát procent nákladů,“ řekl mluvčí sdružení Ski–Bublava Jiří Lhota. Ten také vstoupí do jednání s bankami o poskytnutí úvěru. Pokud se dotace podaří získat a letošní zima nebude na vlecích prodělečná, stavět se začne už v příštím roce. „V roce 2009 by mohlo být hotovo,“ poznamenal Lhota.

Pokud se záměr podaří zrealizovat, stane se Kraslicko jedním z turisticky zajímavých zimních center. Podle projektu by vleky dokázaly za hodinu přepravit až deset tisíc lidí.

V první etapě se má kromě lanovky vybudovat zbrusu nová sjezdovka, dlouhá necelý kilometr, z Bublavy do Stříbrné. Počítá se s kompletním zasněžovacím systémem a osvětlením. Přibýt mají i odstavné plochy. Ve druhé fázi chtějí vlekaři postavit mezivleky. Propojení by se v poslední etapě mohla dočkat i současná stříbrnská kotva.

Někteří starostové horských obcí se shodují, že výstavba sedačkové lanovky by mohla na Kraslicko přilákat tisíce lidí. To by se jim pak projevilo v obecních rozpočtech.