Pojedete do turistické horské Bublavy? Pak počítejte s tím, že svému autu dáte pořádně zabrat. Několikakilometrový úsek je totiž plný děr a zásadních oprav se poměrně frekventovaná silnice v dohledné době nedočká. Někteří řidiči mluví o tom, že komunikace v některých místech vypadá spíše jako krosová dráha. Podnikatelé pak klejí nad tím, že stav silnic odrazuje turisty od další návštěvy vesnice.

„Cesta na Bublavu? Když jezdíte po normálních silnicích, měníte tlumiče jednou za čtyři roky, já je měním takřka každý rok,“ zlobí se Vlastislav Kopecký. Ten v horské obci provozuje restauraci a penzion. Z reakcí zákazníků je podle jeho slov patrné, že rozbité silnice turisty odrazují. „Především starší lidé mají o svá auta strach, a i když se jim tu líbí, raději pojedou příště jinam, aby si nehuntovali auto,“ doplnil. Jeho slova potvrzuje i německý řidi Tino Schucht. „Jedu raději krokem, protože když se vyhnu jedné díře, vjedu do další. Taková turistická obec by rozhodně měla mít silnice kvalitnější,“ uvedl.

Starosta Bublavy Igor Jirsík registruje na radnici řadu stížností. Mají jedno společné. Lidé bědují nad stavem páteřní silnice, která je ve správě kraje. „Se silničáři jednáme, ale zásadní opravy se patrně nedočkáme,“ uvedl Jirsík. Potvrdil to i šéf krajských silničářů Zdeněk Pavlas. „Aktuálně provádíme výspravy silnice, avšak na větší opravy peníze nemáme. Snažíme se nyní díry důkladně takzvaně zalepit a budeme silnici do Bublavy udržovat sjízdnou,“ sdělil Pavlas. To, že je tato komunikace ve špatném stavu, se pak objeví v plánu investic na příští rok. Jak vše dopadne, tak budou mít v rukou krajští politici.