Vyznavači zimních sportů mají ve skiareálu v Bublavě novou atrakci. Vlekaři zprovoznili první část snowparku. Na víkend pak hlásí ideální lyžařské podmínky.

Atrakci pro snowboardisty chtěl lyžařský areál otevřít už minulý víkend, avšak silnější vítr nedovolil snowpark zasněžit. „Nyní už tam jsou ale různé skoky a zábradlí,“ informoval mluvčí Sdružení Ski–Bublava Jiří Lhota. Podle sněhových podmínek bude park ještě rozšiřován.

Vlekaři v Bublavě hlásí na víkend ideální lyžařské podmínky. Na svazích leží 30 centimetrů technického a 15 centimetrů přírodního sněhu. Teplota se pohybuje kolem nuly. „V týdnu se lyžovala naprosto bez front. O víkendu se mohou nějaké tvořit. V provozu je ale celý areál včetně Černé sjezdovky. Díky tomu očekáváme fronty jen minimální,“ doplnil Lhota s tím, že k dispozici je nadále i dětské lyžařské hřiště s malým vlekem naproti Černé sjezdovce, které je pro všechny lyžaře zcela zdarma.

Zavřeno zůstává kvůli nedostatku sněhu v Kraslicích i Stříbrné. „Na sjezdovkách je asi deset centimetrů sněhu. Lyžovat se ale zatím nedá. Nezbývá než čekat, jestli sníh v brzké době nepřipadne,“ řekl provozovatel vleku Lišák ve Stříbrné Jan Izák.